Question about faulty product that I sent back

Hi guys,

Does anyone know how much it takes for Fanatec to send an update about something I sent back to them to be checked? I had a faulty GT DD Pro which I sent back almost three weeks ago and I haven't heard anything back from them... I don't even know if they got it 😁

Comments

  • Wow, 3 weeks and no word, im kinda scared to receive my dd pro tomorrow

  • Yeah, it's really unusual 🤐


    On the other hand, wheel is really awesome, you're going to love it :) Mine was great, but it turned out it was faulty :/

  • Dominic BrennanDominic Brennan Member, Administrator

    Hi Ivan,

    I checked your account, and there is a message of the system acknowledging our receipt of the product, dated 17/03/2022:

    I'll ask the site team to investigate why this didn't reach you.


    [Fanatec Community Manager]

  • Awesome! Thanks so much, Dominic. Unfortunately, I haven't received that message :/

  • Do you have to ship it back to them with your own money? Or do they generate a shipping label for you? If mine cannot be repaired through some sort of firmware update, I fear that I will be headed down that same road.

  • They generate a shipping label, don't worry ;)

  • Gregg DomainGregg Domain Member
    edited March 2022

    Once you get in touch with Fanatec support, they will likely try to walk you through a bunch of basic troubleshooting steps. When that doesn't resolve the issue, they will authorize an RMA and will send you the details in an email, along with a return shipping label. (This is assuming your equipment is all still covered under warranty, obviously... which yours clearly should be.)

  • @Dominic Brennan, can you please check my inbox please, my wheel might be fixed but I don't know :)

  • The Customer Service has been atrocious from this company. I am filing a charge back from my credit card company, I would recommend other customers do the same.

  • Unfortunately, I have to agree - I had an issue with my wheel and today is three weeks since they got the wheel + it spent three days on the way to them... Almost a month without the wheel - I'm not sure, it isn't cool, especially at these prices :/

  • Ivane da li su ti se javili u vezi reklamacije pitam zato jer sam u sličnoj situaciji meni je ovo kraj drugog tjedna od kada im je dostavljen paket nitko mi ništa ne javlja kao ni tebi i ne znam koliko ću dugo biti bez proizvoda iako su rekli da bi moglo potrajati do tri tjedna, ali sad kada sam pročitao tvoj post sve više sumnjam da će biti sljedeći tjedan sada je već skoro tri tjedna od kada sam poslao paket prestao sam igrati gt7 misleći da će to biti puno brže pošto sam vratio proizvod nakon dva tjedna jer ima defekt vibracije na volanu koje se osjete pod prstima a kasnije prelaze u scratchy i grainy osjećaj kad okrećem volan ako ti nije problem kad ćeš imati novosti o svom slučaju da ih napišeš ovdje volio bih znati koliko otprilike ću morati biti bez proizvoda pišem na Hrvatskom jer po imenu i prezimenu pretpostavljam da si iz Hrvatske ili neke susjedne države pa se nadam da razumiješ puno mi se lakše izraziti na Hrvatskom ako prije tebe saznam neke novosti o svojoj situaciji odmah ću ih ovdje napisati nadam se da ćeš što prije dobiti natrag ispravan proizvod i da ćeš uskoro opet uživati u vožnji to se isto nadam i za sebe L.p Domagoj.

  • Domagoje, ja sam imao identične probleme kao i ti - bukvalno isto sam i njima opisao. Prvo je prepiska sa support-om trajala skoro dve nedelje, a onda sam poslao njima i već je kod njih preko tri nedelje :) Iskreno, očekivao sam da će Fanatec biti malo kvalitetntiji, a i da će podrška biti malo bolja :/

  • Ne znam kaj da ti kažem da bude bolje ali moja situacija je indentična tvojoj prvo dva tjedna supporta onda tek rma i od kad su mi rekli da su zaprimili pošiljku od tada muk i tišina tri tjedna sam bez volana hvala bogu imam g29 koji sam htio frendu prodat hvala bogu da nisam pa sad tugu liječim prelazeći licence ali kad probaš dd g29 mi je kao igračka nije to to da ga bar nisam instalirao na rig sada svaki puta kada idem voziti sa g29 samo mislim kada će mi vratiti volan sve u svemu i ja sam očekivao više zato sam i naručio od njih još iz njemačke što mi nije bilo baš drago jer sve nastojim tu kupiti baš zbog ovakvih situacija to je prvi put da sam preko grane naručio i eto prvi put i peh nadam se samo pošto toliko čekamo da čemo bar dobiti sve ispravno kak treba biti uglavnom ako voliš aute i gaming kao ja suosjećam se s tobom jer znam kakav je osječaj na žalost čim ću imati neke novosti o svojoj situaciji napisati ću ovdje pozdrav Domagoj.

  • Piši ovde čim saznaš nešto, meni nije jasno da nikakve informacije ne daju. Navodno pišu poruke (ne emailove) ali ja ne znam gde im je inbox za to :)


    Ja sam isto imao G29, koji sam prodao i kupio ovaj GT DD Pro... Tako da sad samo gledam trke na YouTube 😆

  • Just a quick update for everyone here - I have still not received the wheel back nor any word about it.


    I have let Fanatec know that I'll be sending them the rest of the bundle back and I want my money back.


    Yesterday was a full month since I've sent them the wheel - this is unacceptable.

  • Žao mi je kaj ti se tak sve odvilo sa reklamacijom ja ću pričekati još tjedan dana ,a onda ću isto kao i ti ak se ništa ne promjeni loše je to da ljudi plate pa su tako dugo bez proizvoda bez obzira na tvoju odluku ja ću tu svejedno napisati kako sam prošao uglavnom drži se Ivane pozdrav Domagoj.

  • Ispostavilo se kad sam im poslao mail i tražio novac nazad da je volan popravljen :D

  • Ajde hvala bogu valjda ćeš sad napokon dobiti volan ako se netko načekao onda si to ti daj samo napiši ovdje kad ti stigne da li su ti sve riješili kak treba nadam se da će i meni biti brzo gotov jer mi je već pun k.. čekanja uglavnom drži se pozdrav Domagoj.

  • Another update - support guys straight up lied me about my wheelbase being finished and sent. I've decided to go back to my previous decision and pack everything that's left of the bundle and send it back.


    Guys, please do think twice before buying anything from Fanatec 🙌

  • Ivane ja sam im danas poslao upit kad bi servis mogao biti gotov i nakon par sati sam od UPS -a dobio poruku da je pošiljka kod njih nisam dobio nikakve obavijesti od fanateca samo od UPS a sad ne znam jel kaj sređeno ili nije znat ću kad dođe žao mi je kaj ti je tak sve ispalo nadam se da ćeš uspjeti nabaviti opremu s kojom ćeš biti sretan i da nećeš ovakve jebade imati opet ja kad stigne i kad sve istestiram ću napisati kakvo je stanje uglavnom drži se pozdrav Domagoj.

  • Ti si imao više sreće nego ja :) Ja se i dalje ganjam sa njima... Neka te lepo služi!

  • Ivane samo da javim da nisu ništa riješili testirao sam volan sve je isto čak sumnjam da su išta radili napisali su da su zamijenili qr mpcba kaj god to značilo sad mislim da je i gore jer odmah na startu vibrira pod prstima uglavnom razočaran sam jer sam mjesec dana bio bez volana za ništa ako si uzeo lovu natrag neka si ovo je strašno kaj ovi ljudima rade napisati ću sad i na engleskom na temu koju sam otvorio drž se pozdrav Domagoj.

Sign In or Register to comment.